Oprava čerpadla pračky Bosch (WAE 20461BY)

By 17.02.2015Opravy

Závada na čerpadle pračky a jeho oprava …Po dokončení programu pračky zůstala v bubnu voda. Jelikož naše pračka má ruční vypouštění úplně u země (nedá se tam prakticky strčit žádná nádoba), musel jsem vodu z bubnu přendávat po hrníčkách (hadici jsem doma žádnou nenašel) a zbytek vypustit dole u výpustě. Vlezl jsem do servisního menu pračky a zvolil test čerpadla, na které padlo podezření jako první. Zvuk čerpadla bylo jen vrnění, jako by bylo zaseklé. Vymontoval jsem tedy celé čerpadlo a závada byla hned vidět – vymletá a vyosená vrtulka.

Dal jsem osičku do správné polohy a celé to zalil epoxidem, který jsem ještě potom zahřál fénem pro odstranění bublinek. Nechal jsem 24h vytrvdnout a celé čerpadlo zkompletoval zpět.

Následovalo vložení celého sestaveného čerpadla zpět do pračky.

Nalil jsem do bubnu pár litrů vody a nastavil program na vypouštění. Voda se v pořádku odčerpala a oprava se tedy povedla (uvidíme, jak dlouho to vydrží :).

Nový náhradní díl celého čerpadla lze v ČR koupit v cenách kolem 600 – 800 Kč – pro tuto pračku je to typ 25560809AC nebo 144192.

Zanechat komentář